7 טיפים לתרגול הרגלי שירותים טובים

אם אתם סובלים מבריחת שתן, קל להניח שאתם צריכים להכריע בין טיפול תרופתי לניתוח. אבל העובדה היא שיש הרבה דברים שאתם יכולים לעשות שלא רק יכולים לעזור להקל על הסימפטומים שלכם, אלא אפילו יכולים להעלים חלק מהם.

 

אחד הדברים קשור באופן ישיר לבעיה שיש לכם בפועל: שימוש בשירותים. תרגול של הרגלי שירותים טובים יכול לעזור לוודא שאינכם יוצרים נזק גדול יותר לגופכם, או עושים דברים שעשויים לתרום לבריחת השתן שלכם.

 

קראו את הטיפים הבאים ש-https://www.ezerneman.co.il/ ריכזו עבורכם כדי ללמוד כיצד עליכם להשתמש נכון בשירותים, והתחילו לתרגל הרגלי שירותים טובים שיעזרו לכם למנוע תסמיני בריחת שתן נפוצים.

הרגלי שירותים טובים שיעזרו למנוע או לטפל בבריחת שתן

לכו לשירותים רק כאשר השלפוחית ​​שלכם מלאה

אנשים רבים נופלים בפח של "ללכת בכל מקרה", גם כאשר השלפוחית שלהם לא ​​מלאה. זה יכול להיות בעייתי, מכיוון שאתם בעצם מאמנים את שלפוחית ​​השתן לעבוד כשאתם לא צריכים זאת. לכו רק כשאתם מלאים לגמרי.

אמנו את שלפוחית ​​השתן

מהצד השני, אם אתם מוצאים את עצמכם כבר במצב של צורך ללכת לשירותים לעתים קרובות, עם מעט שתן שיוצא בכל פעם, ייתכן שתרצו לנסות לאמן את שלפוחית ​​השתן שלכם. זה האימון שבו אתם מחזיקים את הדחף שלכם להשתין מעט, ומותחים את הזמן עד שבסופו של דבר תוכלו להסתובב שעות מבלי שתצטרכו להשתמש בשירותים.

אפשרו לעצמכם מספיק זמן

ודאו שאתם לוקחים מספיק זמן כדי להשתמש בשירותים, בין אם זה שתן או תנועת מעיים. התאמצות ללכת מהר יותר בשני המקרים יכולה להפעיל לחץ רב על רצפת האגן, ועם הזמן הלחץ הזה יכול להוביל להיחלשות השרירים ולבריחת שתן.

אל תגיעו למצב של עצירות

לשתות הרבה מים, לאכול אוכל עשיר בסיבים תזונתיים וללכת לשירותים כשאתם מרגישים דחף. אם אכן אתם סובלים מעצירות, אל תתאמצו. נסו ליטול חומר משלשל (התייעצו תחילה עם הרופא שלכם) ועבדו כדי לבצע שינויים בתזונה ובאורח החיים שלכם כדי למנוע עצירויות בעתיד.

השתמשו בתנוחה נכונה בשירותים

זה נשמע מוזר, אך השימוש ביציבה הנכונה כשאתם משתמשים בשירותים הוא חשוב מאוד. מומחים רבים ממליצים להרים טיפה את הרגליים כשאתם מנסים לעודד תנועת מעיים. זה עוזר להכניס אתכם למצב של כריעה גדולה יותר, מה שמקל על תנועת המעיים. אתם יכולים לקנות שרפרף מיוחד, שנועד להחליק מתחת לאסלה כשאינו בשימוש, אך שרפרף רגיל עובד באותה מידה.

נהלו יומן שלפוחית ​​השתן

לפעמים קשה לזכור בדיוק מה עשינו בתקופות שבהן אנו חווים בריחת שתן. על ידי ניהול יומן, תוכלו לעקוב אחר סוג הפעילות שעשיתם, מה היה עליכם לאכול, באיזו שעה ביום אכלתם, או כל משתנה אחר שעשוי לגרום לבריחה. כל אירוע עשוי להרגיש חסר חשיבות באותה תקופה, אך אם תבחנו כמה ימים, ייתכן שתוכלו לזהות דפוס שתורם לדליפות משלפוחית ​​השתן שלכם. היומן הזה מועיל במיוחד עבור הרופא שלכם, לכן דאגו להביא אותו לכל התורים שקבעתם.

אל תפחדו לדבר עם הרופא שלכם

זה יכול להרגיש מביך לדבר עם אנשים על בריחת השתן שלכם, אך סמכו עלינו כשאנחנו אומרים שהרופא שלכם שמע כבר הכל בעבר. תפקידו להקשיב לחששות שלכם ולעזור בהכנת תוכנית טיפול עבורכם. הרופא שלכם יכול ליידע אתכם על אפשרויות הטיפול הרבות העומדות לרשותכם וידאג שאתם תהיו בדרך הנכונה להישאר יבשים.