מה ההבדל בין סוגי כרטיסי האשראי השונים?

היום כל בנק וכל חברת אשראי מציעה לנו מגוון כל כך רחב של כרטיסי אשראי, בכל לעשות סדר בכל הבלגן כדאי שתכירו את הסוגים העיקריים של כרטיסי האשראי, ואיך כרטיס ויזה קשור לכל זה.

אחזקת כרטיסי אשראי היא מצרך חובה היום בארץ, עם זאת יש להתנהל באופן חכם ולבחור בקפידה את כרטיסי האשראי בהם אתם מחזיקים.

 

שני סוגים עיקריים של כרטיסי אשראי:

כל בנק או חברת אשראי מחזיקה בסוגי שונים של כרטיסי אשראי, כיוון שאי אפשר לאמוד את כמות כרטיסי האשראי ריכזנו לפניכם את שני הסוגים העיקריים של כרטיסי אשראי: כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים וכרטיסי אשראי בנקאיים.

 

כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים: כרטיסים אלו הם כרטיסים שלא קשורים אל הבנק שלכם באופן ישיר, בדרך כלל מדובר על כרטיסים חכמים בעלי שבב, לרוב ניתן יהיה לשלם איתם גם עבור עסקאות בינלאומיות. כרטיס חוץ בנקאי משויך לחברת אשראי, הוא אינו לוקח חלק במסגרת שלכם בבנק, ישנה מסגרת אחרת לכרטיסי חוץ בנקאי אשר נקבעת על ידי חברת האשראי. דוגמא לכרטיס אשראי חוץ בנקאי הוא כרטיס אשראי ויזה, ישנם עוד הטבות לגבי כרטיס זה עליהם נדון בהמשך.

 

כרטיסי אשראי בנקאיים: כרטיס אשראי בנקאי הינו כרטיס אשר מונפק על ידי הבנק שלכם, מסגרת הכרטיס נקבעת בהתאם לפרטים האישיים שלכם, התמרון הינו צר יותר בהשוואה לכרטיס אשראי חוץ בנקאי. כמו כן, ניתן לבצע עסקאות בינלאומיות בכרטיס האשראי זה רק אם הנפקתם כרטיס מיוחד. ניתן להנפיק כרטיס בנקאי רק לאחר קבלת אישור מהבנק בהתאם להכנסה שלכם, ולמצב הכלכלי שלכם.

 

הבדלים בין כרטיסי האשראי השונים

כפי שציינו, כעת נדון בהשוואה בין כרטיס האשראי השונים. כרטיסים חוץ בנקאיים כמו כרטיסי ויזה מעניקים לנו הטבות שונות. כל חברה מציעה את ההטבות שלה, הטבות אשר מעניקות למשתמשים בכרטיס ויזה או כל כרטיס בעל הטבות, נקודות זכות בכל קנייה. מצד שני, יש לוודא האם משתלם לכם להחזיק באותו כרטיס.

ישנם כרטיסי אשראי אשר עלות האחזקה שלהן לא משתלמת, בין אם מדובר על כרטיס בנקאי או חוץ בנקאי, שימו לב מהי העלות החודשית עבור אחזקת הכרטיס.

 

את ההטבות אליהם אתם זכאים תוכלו לבדוק באתר הבית של אותה חברת אשראי. לעיתים ההטבות יבואו לידי ביטוי בשוברים, לעיתים ההטבות יהיה רק לחברי מועדון מסוים… בסופו של דבר, הכי חכם הוא להחזיק כרטיס בנקאי אחד, ועוד שניים או כרטיס אחד חוץ בנקאי. שימו לב שאתם גם לא מחזיקים ביותר מדי כרטיסי אשראי, דבר אשר יכול להוביל לאי סדר שיצבור חובות.

 

בכדי להזמין כרטיס אשראי כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להיכנס לאתר אותה חברת אשראי או בנק, לבחור את הכרטיס הרצוי (זאת לאחר שבדקתם את כל הפרטים הקטנים) ולהזמין את הכרטיס עד לבית או לסניף הדואר הקרוב.