מדוע סקס כל כך טוב לקשר שלכם

מחקר חדש על יחסי מין במערכות יחסים מראה את הסיבה האמיתית שהם יכולים להועיל לקשר שלכם.

 

אנו מקשרים יחסים טובים עם מיניות, בהנחה באופן טבעי לחלוטין שזוגות מאושרים מקיימים יחסי מין בתדירות גבוהה יותר מאשר עמיתיהם שאינם מאושרים. אבל האם שקלתם אי פעם בדיוק במה מדובר בסקס שהופך אותו למועיל כל כך למערכת היחסים הזוגית?

 

מחקר חדש מצביע על התפקיד המפתיע לא של הסקס עצמו, אלא של החיבה המלווה במיניות בין בני זוג. במהלך סדרה של ארבעה מחקרים נפרדים, החוקרים הצליחו להצביע על הדרך שבה נשיקות, חיבוקים ומגעים יומיומיים בין בני הזוג תורמים באופן ייחודי לשביעות רצון מהיחסים ולרווחה הכללית.

 

בואו נפרק לרגע את משוואת האושר המיני לפני שנבדוק את פרטי המחקר: החוקרים התחילו עם ממצא מבוסס שאנשים חווים רמות רווחה גבוהות יותר כאשר יש להם חיי מין פעילים ומספקים. כפי שציינו, תוצאות מחקרים קודמים הראו כי "גודל ההבדל ברווחה אצל אנשים שקיימו יחסי מין פעם בשבוע, בהשוואה לאלו שקיימו יחסי מין פחות מפעם בחודש, היה גדול מגודל ההבדל שבין אדם שמרוויח 75,000 דולר בשנה לעומת מי שמרוויח 25,000 דולר."

 

האם זה הסקס עצמו או משהו בפעילות מינית באופן כללי שכל כך טוב לאושר שלנו? אתם יכולים לטעון שאנשים שמחים יותר נוטים לקיים יחסי מין בתדירות גבוהה יותר, מכיוון שהם בקשר טוב ומרוצים ממנו. הסקס הטוב, אם כן, הוא פשוט נגזרת של דינמיקת היחסים הטובה. יתכן גם שאנשים חיוביים יותר באופן כללי נוטים יותר להיות מעורבים במערכת יחסים קרובה אשר, בתורה, מועילה לרווחתם. תהליך מחזורי שכזה מרמז על כך שהמאושרים פשוט מאושרים יותר.

 

החוקרים האמינו שמרכיב המפתח ביחסים בין  סקס לאושר הוא רגש חיובי. כפי שהם מציינים, עם זאת, קשה מאוד לבחון אפשרות זו באמצעות שיטת השאלונים האופיינית, הנתונה להטיה בזיכרון, או במעבדה, שבה המצב מלאכותי. במקום זאת, במחקר הרביעי החוקרים נתנו למשתתפים סמארטפונים לשימוש לצורך הקלטת תשובותיהם, שכולן נאספו במהלך שבועיים כאשר המשתתפים קיבלו מעת לעת תזכורים להשלמת ההערכה. המשתתפים היו 58 זוגות הטרוסקסואלים, בני 25 בממוצע, שנמצאים במערכת יחסים ארבע שנים לפחות.

 

ניתן לתבל את חיי המין עם צעצועים כמו דילדו.