עלויות נוספות שעולים חדשים צריכים להכיר: מיסים, שירותים וביטוח דירה בישראל

סוכני הנדל"ן ועורכי הדין שלכם יגבו מכם שכר טרחה בעת רכישת נכס. אלה מסתכמים במהירות, אך תצטרכו לשלם אפילו יותר עמלות ומיסים עבור בעלות על רכוש.

 

כבעלי בית, ישראל מחייבת אתכם בתשלום מס רכישה ומס ערך מוסף על כל רכישת נכס. יחד, אלה מסתכמים בכ-5-8% ממחיר הרכישה של הנכס שלכם.

 

כתושב המדינה, אתם צריכים לשלם גם ארנונה חודשית עבור הנכס שלכם. האזור שלכם קובע כמה ארנונה תצטרכו לשלם.

 

הנחות עולים

עולים חדשים יכולים לקבל הנחה של עד 70% על מס הרכישה. הם יכולים גם לקבל הנחה של עד 90% על הארנונה. ישנם טפסים להפחתת מס הרכישה מוסדרים על ידי משרד הקליטה. כדי להשיג הוזלה בארנונה, על תושבים חדשים להירשם במרכז העירוני המקומי.

 

דמי תחזוקה

אם אתם גרים בדירה או בדופלקס, תצטרכו גם לשלם ועד בית (תשלום חודשי שהוא בעצם דמי אחזקת המבנה). אם יש לכם בית פרטי משלכם, ייתכן שתצטרכו לשלם אגרה לאגודת בעלי הבתים שאתם חברים בה.

 

חשבונות

ספקית החשמל העיקרית היא חברת החשמל. חשמל מחויב לפי שעה של שימוש בכל קילוואט. אם אתם מביאים מכשירי אלקטרוניקה ממדינות אחרות, יתכן שתזדקקו למתאמים חשמליים מכיוון שהחשמל פועל במהירות 220-240 וולט.

 

ניתן לספק גז לבניין שלם, מה שאומר שאתם משלמים עבור כמות הגז שבה אתם משתמשים. בבתים עצמאיים רבים יהיה לכם מיכל גז פרטי שתצטרכו למלא בכל פעם מחדש.

 

מים מסופקים על ידי חברת מקורות. מקורות מספקת מים למרכזים עירוניים מקומיים המחייבים אתכם עבור השימוש. חשבונות מים מחושבים על פי השימוש האישי שלכם (או השימוש בבניין עבור דירות מסוימות) והביוב של הבניין שלכם.

 

חברות ניהול מחייבות אתכם מדי חודש, אחת לחודשיים או לרבעון.

 

ביטוח נכס

בנקים ימכרו לכם פוליסת ביטוח רגילה עבור הנכס הישראלי שלכם (יש לבטח את הנכס שלכם לפני שתוכלו לקבל משכנתא). הפוליסה מכסה נזקי אש, רוח ומים.

 

סוכנויות ביטוח ביתיות פרטיות יעניקו לכם כיסוי נרחב יותר מהבנקים בתשלום מעט גבוה יותר. כיסוי פרימיום כולל נזקי רעידת אדמה ונזק שנגרם כתוצאה מגניבה. ביטוח הנכסים השנתי הממוצע הוא כ-450 שקלים עבור כל 100,000 שקלים של רכוש מכוסה.

 

סוכנויות ביטוח מוכרות גם ביטוח תכולה. ישנם שני סוגים של ביטוח תכולה: כללי וכל-סיכון. ביטוח תכולה כללי מכסה תכשיטים, מוצרי אלקטרוניקה וגניבה. ביטוח כל-סיכון כולל ציוד צילום ומכסה תכשיטים שנפגעו או נגנבו מחוץ לבית. המחיר השנתי לביטוח נכסי פרימיום הוא כ-500 שקלים לכל 100,000 שקלים של רכוש מכוסה.

 

כתבה זו נכתבה על ידי המומחים של https://www.maslulim.co.il/