טיפול וניקיון בסוככים

בין אם נכנסתם לבית עם סוכך בד קיים או שפשוט רכשתם אחד כזה, יש כמה דברים שאתם צריכים לדעת על הטיפול בו. בדיוק כמו כל פריט בד אחר, סוככי הזרועות שלכם אינם עמידים בפני לכלוך ונזקים אחרים.

אלום חיפה פתרונות הצללה ממליצים לשים דגש על 3 הדברים הבאים:

ניקוי כללי

לפני הניקוי, הקפידו להסיר בזהירות את בד הסוכך שלכם מן המסגרת שלו. על מנת לשמור על הסוכך שלכם נקי, חשוב לצחצח את לכלוך שמצטבר לאורך החודשים שבהם נעשה בו שימוש. תוכלו לעשות זאת באמצעות מטאטא פשוט או מברשת רכה עם ידית ארוכה. אפשר גם להשתמש בצינור גינה כדי להסיר לכלוך מבד הסוכך. אם אתם מעוניינים בניקוי יסודי יותר, הכינו גלון אחד של מים חמים מאוד והוסיפו לו רבע כוס סבון עדין. כדי לנקות את הבד, השתמשו במברשת רכה, שפשפו בעדינות לתוך הבד, ולאחר מכן השרו אותו קצת לפני השטיפה.

 

ניקוי של כתמים קשים

בדיוק כמו כל מוצרי הבד האחרים, גם סוככים יכולים להיות רגישים לעובש וכתמים עקשניים. עבור כתמים אלה, מומלץ להשרות את הבד במים חמים עם כוס אקונומיקה ורבע כוס סבון עדין. לאחר מכן, שפשפו עם מברשת רכה ואז הניחו את הבד להשריה עד רבע שעה. לבסוף, יש לשטוף ביסודיות ולאפשר לבד להתייבש באוויר. עבור כתמים עקשניים מאוד, ייתכן שיהיה צורך בחזרה על התהליך כולו.

 

טיפים נוספים להגנה

כדי לשמור על סוכך במצב טוב, הקפידו לשמור על שיחים וגפנים הרחק ממנו, וזאת מפני שצמחים רבים מכילים חומצה שיכולה להזיק למרקם הבד. אתם לא צריכים לחכות עד שהסוכך נעשה מלוכלך מאוד מכדי לנקות אותו כמו שצריך. השתדלו לנקות את הסוכך פעם בחודש עם צינור גינה כדי להימנע מהצטברות של לכלוך רב. אם אתם מבחינים בעכבישים וקורי עכביש, או ציפורים שמקננות על הסוכך שלכם, פנו אותם בעדינות משם באמצעות מטאטא ביתי.