פתרונות יצירתיים להשגת תשלום מקדמה עבור המשכנתא שלכם

קבלת מספר רב של דחיות מבנקים כשמחפשים משכנתא בישראל יכולה להיות חוויה מתסכלת להפליא. לאחרונה היה לנו לקוח שפנה אלינו לקבלת משכנתא על מנת לרכוש נכס כאן בישראל בשווי 2 מיליון דולר. על פי תקנון בנק ישראל, האחוז המקסימלי מתוך הסכום שבנק יכול לממן באמצעות משכנתא לתושבי ישראל הוא 75%. כוונתו של מרשי היתה לקבל עוד 20% לטובת הרכישה על בסיס הנכס של חמיו. הוא הלך לבנקים רבים לבדו אך ללא הצלחה.

 

אותו לקוח פנה אלינו והסביר שהסיבה שבגינה הבנקים לא יאשרו את בקשתו היא כי חמו היה בן 70. גיל הלווה יכול לגרום למספר תגובות מהבנקים: 1) הבנקים בדרך כלל רוצים לקבל את כל התשלום על ההלוואה באופן מלא עד גיל 80-75, וכידוע, משכנתא לטווח קצר כוללת תשלומים חודשיים גבוהים יותר 2) בנקים ישראליים בדרך כלל דורשים מלווים להוציא ביטוח חיים שמכסה את סכום המשכנתא. מאחר שאין חברות ביטוח בישראל המספקות כיסוי לביטוח חיים לבני 70, וגם אם כן – זה יעלה הון, זו לא אופציה.

 

הלקוח היה ספקן בנוגע ליכולת שלנו למצוא עבורו פתרון למצב אחרי שקיבל כל כך הרבה דחיות מבנקים, ושאל שאלה ששמענו במספר הזדמנויות בעבר: "אם כבר הלכתי לכל הבנקים האלה, והם אמרו לא, איך אדע שאתם כן תצליחו לעשות את זה?", ואנו הבטחנו לו שאם לא נוכל לקבל משכנתא עבורו – לא נגבה ממנו תשלום, כך שאין לו מה להפסיד.

 

כאשר אמרנו ללקוח לאיזה בנק אנחנו רוצים לפנות לצורך קבלת משכנתא, הוא אמר לנו שכבר נדחה על ידיו כשניסה ללכת לבדו. יש פתגם מפורסם שאומר "אתה לא יכול להיכנס לאותו הנהר פעמיים" – כי המים זורמים כל הזמן, כך שלא מדובר באותו נהר. כך גם לגבי הבנקים. חווינו מספר מקרים שבהם בנק, שדחה בעבר בקשה למשכנתא, אישר בסופו של דבר את אותה בקשה כאשר הקובץ הוצג בצורה אחרת.

 

ברגע שישבנו עם פקיד ההלוואה בבנק, הצענו פתרון פשוט. מאחר שהמטרה של הלקוח שלנו היא לשלם את המשכנתא בעצמו, ללא עזרת החותנים שלו, ביקשנו שהבנק ישתמש רק בלקוח שלנו כ"לווה", ואילו בחותניו  כ"משכירים" של רכושם – לא "לווים". למרות שהפתרון אולי נראה ברור מדי, למרבה הצער, הבנקים אומרים לא בקלות יתרה, מבלי להבין איך לעשות את עבודת העסקה שלפניהם. בסופו של דבר, הבנק אישר את הבקשה למשכנתא, והלקוח שלנו היה מסוגל לקבל את המקדמה מהחותנים שלו על מנת לרכוש את הנכס החדש.

מעוניינים במיחזור משכנתא?

מה שאירוני בסיפור זה הוא שפקיד ההלוואה של הבנק אמר בתחילה ללקוח כי הוא מקווה שהוא לא משלם לנו הרבה כסף עבור השירות, מפני שאנחנו לא מציעים שום פתרון שהבנק לא יכול להציע עבורו. 

 

הפתרון שסיפקנו ללקוח שלנו מנע ממנו לעשות ביטוח חיים, הסיר את הדרישה מהחותנים שלו, והוא קיבל הלוואה לפרק זמן של 30. 

 

זה מה שאנחנו עושים בישראל. אם העסקה היא רכישה חדשה, מימון מחדש של הלוואה קיימת, או העברת מזומנים על בסיס רכוש קיים – צרו עמנו קשר כדי שנוכל לסייע לכם להשיג את מה שאתם רוצים בהקדם.